| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 12mm |
| Eye Size: | 59mm |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame shape: | Square/Rectangle |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Hinge type: | No Flex |
| Lens colour: | Grey |
| Temple Length: | 135mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0883121951983 |

Michael Kors Ladies Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£59.99
Out Of Stock
This product is out of stock and has been discontinued.
Please click here for more Michael Kors sunglasses.
Please click here for more Michael Kors sunglasses.
Michael Kors ladies M2935S-001 Sunglasses
Check out these fashionable ladies shades that have been created by Michael Kors. Michael Kors highly recommend that you should only purchase these M2935S-001 Michael Kors ladies sunglasses though an authorised retailer.
Check out these fashionable ladies shades that have been created by Michael Kors. Michael Kors highly recommend that you should only purchase these M2935S-001 Michael Kors ladies sunglasses though an authorised retailer.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for M2935S-001
Showing 5 of 2058 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |
| 27 March 2026 | No comment |

