| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 14mm |
| Eye Size: | 58mm |
| Frame Colour: | Gold |
| Frame Material: | Metal |
| Frame shape: | Aviator/Navigator |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Mens |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Green |
| Lens Material: | Glass |
| Temple Length: | 135mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0805289602057 |

Ray-Ban Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£86.28
Out Of Stock
This product is out of stock and has been discontinued.
Please click here for more Ray-Ban sunglasses.
Please click here for more Ray-Ban sunglasses.
Ray-Ban mens RB3025-58-L0205 Sunglasses
We introduce these cool mens sunglasses as constructed and designed by Ray-Ban. Ray-Ban highly recommend that you should only purchase these RB3025-58-L0205 Ray-Ban mens sunglasses via an official retailer.
We introduce these cool mens sunglasses as constructed and designed by Ray-Ban. Ray-Ban highly recommend that you should only purchase these RB3025-58-L0205 Ray-Ban mens sunglasses via an official retailer.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for RB3025-58-L0205
Showing 5 of 2059 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |


