| Activity Types: | Outdoor |
| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 15mm |
| Eye Size: | 58mm |
| Frame Colour: | Pink |
| Frame Material: | Nylon |
| Frame shape: | Visor/Wrap |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Kids |
| Lens colour: | Grey |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens technology: | Scratch Resistant |
| Lens technology: | Impact Resistant |
| Temple Length: | 110mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0054917264222 |
| UPC: | 054917264222 |

Bolle Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£22.14
Out Of Stock
Bolle kids 11112 Sunglasses
Have a look at these ultra cool kids shades that are engineered and designed by Bolle. Bolle recommend you buy these 11112 Bolle kids sunglasses though an official agent.
Have a look at these ultra cool kids shades that are engineered and designed by Bolle. Bolle recommend you buy these 11112 Bolle kids sunglasses though an official agent.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for 11112
Showing 5 of 2054 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 27 March 2026 | No comment | |
| 22 March 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Sturdy watch for a good price. Delivery and communication with company was great. |
| 21 March 2026 | ++ | Service rating : Very helpful customer care team. Product : Looks very chic!!! |
| 19 March 2026 | - | Service rating : Slow, very slow. The tracking information had been stuck on Feb 28th, until March 17th. The watch was delivered yesturday March 19th. I had to pay more $37.40 to Canada Post to receive the Watch. The Watch is a graduation gift, and it was very late. Now i have to figure... |
| 24 February 2026 | Great service |

