| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 20mm |
| Eye Size: | 54mm |
| Fit: | Medium |
| Frame Colour: | Gold |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Gender: | Mens |
| Lens colour: | Brown |
| Lens Filter: | 3 |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens technology: | Polarized |
| Lens technology: | Smudge Resistant |
| Lens technology: | Anti Reflective |
| Temple Length: | 135mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0054917346546 |
| UPC: | 054917346546 |

Bolle Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£81.75
Out Of Stock
Bolle mens 12541 Sunglasses
Introducing another pair of trendy mens shades that are manufactured by Bolle. Bolle insist that customers only purchase these 12541 Bolle mens sunglasses though authorised retailers.
Introducing another pair of trendy mens shades that are manufactured by Bolle. Bolle insist that customers only purchase these 12541 Bolle mens sunglasses though authorised retailers.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for 12541
Showing 5 of 2059 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |

