Costa Del Mar 6S6006-600609-61 6S6006 61 600609 Helo Sunglasses
Thumbnail
Costa Del Mar Sunglasses
Not yet rated, be first to review this sunglasses.
Use code "TENSET" for an extra 10% off
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
30 Day No Hassle Returns
Free UK Delivery
6S6006-600609-61 Costa Del Mar 6S6006 61 600609 Helo Sunglasses Specifications
Bridge or Pad:
Bridge
Bridge size:
14mm
Eye Size:
61mm
Fit:
Large
Frame Colour:Gold
Frame Material:Metal
Frame shape:Aviator/Navigator
Frame Type:Full Rim
Gender:
Ladies
Gender:
Mens
Lens colour:Green
Lens technology:
UV Protection
Lens technology:
Polarized
Temple Length:
128mm