Costa Del Mar 6S9027-902703-56 6S9027 56 902703 Vela Sunglasses
Thumbnail
Costa Del Mar Mens Sunglasses
Not yet rated, be first to review this sunglasses.
Use code "TENSET" for an extra 10% off
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 20 May 2026.
30 Day No Hassle Returns
Free UK Delivery
Similar Products
6S9027-902703-56 Costa Del Mar 6S9027 56 902703 Vela Sunglasses Specifications
Bridge or Pad:
Bridge
Bridge size:
15mm
Eye Size:
56mm
Fit:
Large
Frame Colour:Tortoiseshell
Frame Material:Plastic
Mens
Lens colour:Brown
Lens technology:
Polarized
Lens technology:
UV Protection
Temple Length:
131mm