| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 17mm |
| Eye Size: | 59mm |
| Fit: | Medium |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Nylon |
| Frame shape: | Visor/Wrap |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Gender: | Mens |
| Hinge type: | No Flex |
| Lens colour: | Brown |
| Lens Filter: | 4 |
| Lens Material: | Polycarbonate |
| Lens technology: | Impact Resistant |
| Lens technology: | UV Protection |
| Lens technology: | Anti Fog |
| Lens technology: | Photochromic |
| Temple Length: | 130mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0848391017586 |

Cebe Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£59.00
Out Of Stock
Cebe mens CBJOM1 Sunglasses
ChrisElli presents these really cool mens sunglasses which have been manufactured by Cebe. Cebe suggest that you always buy these CBJOM1 Cebe mens sunglasses though an authorised agent.
ChrisElli presents these really cool mens sunglasses which have been manufactured by Cebe. Cebe suggest that you always buy these CBJOM1 Cebe mens sunglasses though an authorised agent.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for CBJOM1
Showing 5 of 2054 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 27 March 2026 | No comment | |
| 22 March 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Sturdy watch for a good price. Delivery and communication with company was great. |
| 21 March 2026 | ++ | Service rating : Very helpful customer care team. Product : Looks very chic!!! |
| 19 March 2026 | - | Service rating : Slow, very slow. The tracking information had been stuck on Feb 28th, until March 17th. The watch was delivered yesturday March 19th. I had to pay more $37.40 to Canada Post to receive the Watch. The Watch is a graduation gift, and it was very late. Now i have to figure... |
| 24 February 2026 | Great service |


