| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 14mm |
| Eye Size: | 61mm |
| Frame Colour: | Silver |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Gender: | Mens |
| Lens colour: | Blue |
| Lens Filter: | 3 |
| Temple Length: | 140mm |
| Warranty Period: | 1 Year Manufacturer |
| EAN: | 0750779076323 |

Calvin Klein Jeans Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£85.85
Out Of Stock
This product is out of stock and has been discontinued.
Please click here for more Calvin Klein Jeans sunglasses.
Please click here for more Calvin Klein Jeans sunglasses.
Calvin Klein Jeans mens CKJ119S-426 Sunglasses
Feast your eyes on these uber trendy mens shades as manufactured and designed by Calvin Klein Jeans. Calvin Klein Jeans highly recommend that customers always buy these CKJ119S-426 Calvin Klein Jeans mens sunglasses though an authorised agent.
Feast your eyes on these uber trendy mens shades as manufactured and designed by Calvin Klein Jeans. Calvin Klein Jeans highly recommend that customers always buy these CKJ119S-426 Calvin Klein Jeans mens sunglasses though an authorised agent.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for CKJ119S-426
Showing 5 of 2055 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |
| 27 March 2026 | No comment | |
| 22 March 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Sturdy watch for a good price. Delivery and communication with company was great. |
| 21 March 2026 | ++ | Service rating : Very helpful customer care team. Product : Looks very chic!!! |
| 19 March 2026 | - | Service rating : Slow, very slow. The tracking information had been stuck on Feb 28th, until March 17th. The watch was delivered yesturday March 19th. I had to pay more $37.40 to Canada Post to receive the Watch. The Watch is a graduation gift, and it was very late. Now i have to figure... |

