| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 19mm |
| Eye Size: | 55mm |
| Frame Colour: | Rose Gold |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Hinge type: | No Flex |
| Lens colour: | Blue |
| Lens Filter: | 3 |
| Lens technology: | Anti Reflective |
| Temple Length: | 140mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| EAN: | 0762753291783 |

Fendi Ladies Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£265.00
Out Of Stock
Fendi ladies FF0194-S-000-2A-55 Sunglasses
Direct from ChrisElli, these cool ladies shades which are designed and created by Fendi. Fendi insist that you should only purchase these FF0194-S-000-2A-55 Fendi ladies sunglasses from authorised stockists.
Direct from ChrisElli, these cool ladies shades which are designed and created by Fendi. Fendi insist that you should only purchase these FF0194-S-000-2A-55 Fendi ladies sunglasses from authorised stockists.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for FF0194-S-000-2A-55
Showing 5 of 2055 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |
| 27 March 2026 | No comment | |
| 22 March 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Sturdy watch for a good price. Delivery and communication with company was great. |
| 21 March 2026 | ++ | Service rating : Very helpful customer care team. Product : Looks very chic!!! |
| 19 March 2026 | - | Service rating : Slow, very slow. The tracking information had been stuck on Feb 28th, until March 17th. The watch was delivered yesturday March 19th. I had to pay more $37.40 to Canada Post to receive the Watch. The Watch is a graduation gift, and it was very late. Now i have to figure... |

