| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 14mm |
| Eye Size: | 58mm |
| Frame Colour: | Brown |
| Frame Material: | Metal |
| Frame shape: | Aviator/Navigator |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Gender: | Mens |
| Lens colour: | Yellow |
| Lens Material: | Glass |
| Lens technology: | Photochromic |
| Lens technology: | Gradient |
| Temple Length: | 135mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| UPC: | 805367279031 |


Ray-Ban Sunglasses
£59.00
Out Of Stock
This product is out of stock and has been discontinued.
Please click here for more Ray-Ban sunglasses.
Please click here for more Ray-Ban sunglasses.
Ray-Ban mens RB3422Q-58-90424A Sunglasses
ChrisElli presents these really cool mens shades that are engineered and designed by Ray-Ban. Ray-Ban insist that you buy these RB3422Q-58-90424A Ray-Ban mens sunglasses via an authorised retailer.
ChrisElli presents these really cool mens shades that are engineered and designed by Ray-Ban. Ray-Ban insist that you buy these RB3422Q-58-90424A Ray-Ban mens sunglasses via an authorised retailer.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (2)Product reviews (2)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Rating breakdown based on 2 reviews
Great!
Good
OK
Poor
Terrible
Wahab Abdul
Verified ChrisElli Buyer
Reviewed: 23 May 2020
Great!
*****
(5 / 5)
FeefoReviews for RB3422Q-58-90424A
Showing 5 of 2055 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 1 April 2026 | ++ | Good and fast service. Nice watch |
| 27 March 2026 | No comment | |
| 22 March 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Sturdy watch for a good price. Delivery and communication with company was great. |
| 21 March 2026 | ++ | Service rating : Very helpful customer care team. Product : Looks very chic!!! |
| 19 March 2026 | - | Service rating : Slow, very slow. The tracking information had been stuck on Feb 28th, until March 17th. The watch was delivered yesturday March 19th. I had to pay more $37.40 to Canada Post to receive the Watch. The Watch is a graduation gift, and it was very late. Now i have to figure... |


