| Bridge or Pad: | Pad |
| Bridge size: | 09mm |
| Eye Size: | 75mm |
| Fit: | Large |
| Frame Colour: | White |
| Frame Colour: | Clear/Translucent |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame shape: | Visor/Wrap |
| Frame Type: | Semi Rimless |
| Gender: | Mens |
| Lens colour: | Orange |
| Lens technology: | UV Protection |
| Lens technology: | Mirror |
| Temple Length: | 130mm |
| Watches2U warranty: | 2 year |
| UPC: | 194274816693 |

Nike Mens Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£59.99
Out Of Stock
Nike mens CW4663-913-75 Sunglasses
Have a look at these fab mens sunglasses that are designed by Nike. Nike highly recommend you always buy these CW4663-913-75 Nike mens sunglasses via official agents.
Have a look at these fab mens sunglasses that are designed by Nike. Nike highly recommend you always buy these CW4663-913-75 Nike mens sunglasses via official agents.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for CW4663-913-75
Showing 5 of 2060 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |


