| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 19mm |
| Eye Size: | 51mm |
| Fit: | Medium |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Metal |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Demo Lens |
| Temple Length: | 140mm |
| Watches2U warranty: | 2 year |
| UPC: | 716736786001 |

HUGO Ladies Pair Of Glasses HG-1240-2M2F119
*****
Not yet rated, be first to review this pair of glasses.£56.99
Out Of Stock
HUGO ladies pair of glasses HG-1240-2M2F119
ChrisElli present this ladies pair of glasses that is produced by HUGO. This pair of glasses is currently stocked and available for dispatch at our special online price. This HG-1240-2M2F119 HUGO ladies pair of glasses comes from our impressive range of HUGO merchandise which are in stock.
ChrisElli present this ladies pair of glasses that is produced by HUGO. This pair of glasses is currently stocked and available for dispatch at our special online price. This HG-1240-2M2F119 HUGO ladies pair of glasses comes from our impressive range of HUGO merchandise which are in stock.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for HG-1240-2M2F119
Showing 5 of 2060 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |



