| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 15mm |
| Eye Size: | 52mm |
| Fit: | Medium |
| Frame Colour: | Nude |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame shape: | Square/Rectangle |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Clear |
| Temple Length: | 145mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| UPC: | 716736116938 |

Jimmy Choo Ladies Pair Of Glasses JC225-FWM-52
*****
Not yet rated, be first to review this pair of glasses.£99.99
Use code "TENSET" for an extra 10% off
Available
In Stock In 4-6 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Tuesday 2 Jun 2026.
30 Day No Hassle Returns
Free UK Delivery
Official stockist
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for JC225-FWM-52
Showing 5 of 2062 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 22 May 2026 | ++ | Clear on every step until the merchandise is received |
| 21 May 2026 | ++ | Service rating : Great price for the Timex Q Peanuts watch, sent really quickly and very well packaged. Product : Out of the various Timex and Peanuts cartoon offerings, I rate this one the best. It's not big or gaudy. It's not shouty. It's a blue on blue chronograph with three snoopy... |
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |

