| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 14mm |
| Eye Size: | 53mm |
| Frame Colour: | Tortoiseshell |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame shape: | Square/Rectangle |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Demo Lens |
| Temple Length: | 140mm |
| Warranty Period: | 2 Years Manufacturer |
| UPC: | 716736287676 |

Jimmy Choo Ladies Pair Of Glasses JC283-0ISK-00
*****
Not yet rated, be first to review this pair of glasses.£99.99
Out Of Stock
Jimmy Choo ladies pair of glasses JC283-0ISK-00
Available to buy, this ladies pair of glasses that has been made by Jimmy Choo. This pair of glasses is new, stocked and available for you to buy at an exclusive price. The JC283-0ISK-00 Jimmy Choo ladies pair of glasses is just one of many items available from our large selection of Jimmy Choo products presently in stock.
Available to buy, this ladies pair of glasses that has been made by Jimmy Choo. This pair of glasses is new, stocked and available for you to buy at an exclusive price. The JC283-0ISK-00 Jimmy Choo ladies pair of glasses is just one of many items available from our large selection of Jimmy Choo products presently in stock.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for JC283-0ISK-00
Showing 5 of 2062 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 22 May 2026 | ++ | Clear on every step until the merchandise is received |
| 21 May 2026 | ++ | Service rating : Great price for the Timex Q Peanuts watch, sent really quickly and very well packaged. Product : Out of the various Timex and Peanuts cartoon offerings, I rate this one the best. It's not big or gaudy. It's not shouty. It's a blue on blue chronograph with three snoopy... |
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |

