| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 18mm |
| Eye Size: | 71mm |
| Fit: | Large |
| Frame Colour: | Black |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame shape: | Visor/Wrap |
| Frame Type: | Semi Rimless |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Blue |
| Lens technology: | Mirror |
| Temple Length: | 130mm |
| Watches2U warranty: | 2 year |
| Range: | Sport Luxe Chic |
| UPC: | 725125072946 |

Michael Kors Ladies Sunglasses
*****
Not yet rated, be first to review this sunglasses.£109.99
Use code "TENSET" for an extra 10% off
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 27 May 2026.
30 Day No Hassle Returns
Free UK Delivery
Michael Kors ladies MK2110-71-33321U Sunglasses
Grab yourself a pair of these sleek ladies shades that are engineered and designed by Michael Kors. Michael Kors recommend that you should only purchase these MK2110-71-33321U Michael Kors ladies sunglasses though authorised retailers.
Grab yourself a pair of these sleek ladies shades that are engineered and designed by Michael Kors. Michael Kors recommend that you should only purchase these MK2110-71-33321U Michael Kors ladies sunglasses though authorised retailers.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for MK2110-71-33321U
Showing 5 of 2060 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |


