| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 20mm |
| Eye Size: | 47mm |
| Fit: | Small |
| Frame Colour: | Tortoiseshell |
| Frame Material: | Acetate |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Mens |
| Lens colour: | Demo Lens |
| Temple Length: | 145mm |
| Watches2U warranty: | 2 year |
| UPC: | 716736294421 |

Tommy Hilfiger Mens Pair Of Glasses TH-1772-517
*****
Not yet rated, be first to review this pair of glasses.£66.99
Out Of Stock
Tommy Hilfiger mens pair of glasses TH-1772-517
ChrisElli brings to you this mens pair of glasses that is crafted by Tommy Hilfiger. This pair of glasses is new, stocked and available to buy at an exclusive price. This TH-1772-517 Tommy Hilfiger mens pair of glasses is one of the many items from our huge collection of Tommy Hilfiger items presently available.
ChrisElli brings to you this mens pair of glasses that is crafted by Tommy Hilfiger. This pair of glasses is new, stocked and available to buy at an exclusive price. This TH-1772-517 Tommy Hilfiger mens pair of glasses is one of the many items from our huge collection of Tommy Hilfiger items presently available.
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for TH-1772-517
Showing 5 of 2060 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 20 May 2026 | ++ | It’s a lovely looking watch. |
| 29 April 2026 | ++ | Service rating : Fast and all as described. Product : Nice item, good quality, and fast delivery |
| 20 April 2026 | ++ | Service rating : Easy to order from, happy with everything so far. Product : Love the look of the watch. Setup was straight forward. App works well. Happy so far. Thanks! |
| 17 April 2026 | -- | Service rating : No progress in discovering where Amazon have delivered to. Product : Lost in transit currently |
| 11 April 2026 | ++ | Service rating : Excellent Product : Great quality watch with a nice weight to it and liked the style as soon as i seen it |



