| Bridge or Pad: | Bridge |
| Bridge size: | 15mm |
| Eye Size: | 53mm |
| Fit: | Medium |
| Frame Colour: | Beige |
| Frame Material: | Plastic |
| Frame Type: | Full Rim |
| Gender: | Ladies |
| Lens colour: | Demo Lens |
| Temple Length: | 140mm |
| Watches2U warranty: | 2 year |
| UPC: | 716736682402 |

Under Armour Ladies Pair Of Glasses UA-5031-10AF315
*****
Not yet rated, be first to review this pair of glasses.£54.99
Use code "TENSET" for an extra 10% off
Available
In Stock In 2-4 Days
Delivery estimated to United Kingdom by Wednesday 3 Jun 2026.
30 Day No Hassle Returns
Free UK Delivery
- Product informationProduct information
- Return policiesReturn policies
- Product reviews (0)Product reviews (0)
Returns & Exchanges
We are confident you will be delighted with your purchase. However in the event that you are not entirely happy with your order we offer a no quibble 30 day returns policy for unused items. For more information see our full returns policy.
Product Reviews
There have not yet been any reviews for this product. If you would like to submit a review, please click here.
FeefoReviews for UA-5031-10AF315
Showing 5 of 2065 Comments. Click here to read more.
| Date | Score | Customer Comment |
|---|---|---|
| 27 May 2026 | - | Service rating : I received the watch as predicted and I looked forward to seeing the Deepwater in person so to speak. Packed well, I removed the outer packing then looked inside the box. Disappointingly I discovered the crown nestled on the other side of the box, wedged by the spongy watch pad. The... |
| 27 May 2026 | ++ | Service rating : Although the watch came from England, it was shipped in an expeditious fashion. It arrived safely due to the excellent packaging. So my rating justifies five stars. Thank you Product : Let me begin by saying this is my second Timex watch. My brother bought me one as a Christmas... |
| 26 May 2026 | ++ | Service rating : Item delivered as expected. Pricing of product was very competitive so I am happy. Product : Item arrived as advertised. We'll priced. I would buy from this vendor again. |
| 22 May 2026 | ++ | Clear on every step until the merchandise is received |
| 21 May 2026 | ++ | Service rating : Great price for the Timex Q Peanuts watch, sent really quickly and very well packaged. Product : Out of the various Timex and Peanuts cartoon offerings, I rate this one the best. It's not big or gaudy. It's not shouty. It's a blue on blue chronograph with three snoopy... |


